• Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
 •   888 982 080

Artykuły

W myśl polskiego prawa za każdą poniesioną, niezawinioną szkodę osoby poszkodowanej należy się rekompensata, nie tylko za stracony majątek, lecz również za doznany uszczerbek na zdrowiu, odszkodowanie za ból i cierpienie, utracone możliwości zarobkowe i ekwiwalent za wszelkie poniesione koszty powstałe w skutek wypadku. Suma gwarancyjna za szkody osobowe w każdej polisie OC komunikacyjne, to 5 000 000 euro.

Czy wiesz, że:

 1. Jeśli ucierpiałeś w wypadku komunikacyjnym posiadasz prawo do odszkodowania, nawet jeśli nie ujęto sprawcy.
 2. Jeśli byłeś pasażerem w samochodzie sprawcy i doznałeś obrażeń w skutek wypadku należy Ci się odszkodowanie.
 3. Jeśli ucierpiałeś w niezawinionej stłuczce i nie posiadasz notatki policyjnej, a jedynie oświadczenie sprawcy i własną dokumentację medyczną możesz wystąpić o wypłatę odszkodowania.
 4. Jeśli poszkodowanym w wypadku jest osoba nieletnia, wówczas z wnioskiemodszkodowanie może wystąpić opiekun prawny.
 5. Możliwość dochodzenia odszkodowania za wypadki śmiertelne lub powstałe w skutek przestępstwa (wyrok karny) sięga 20 lat wstecz.
 6. W wypadku śmiertelnym odszkodowanie należy się wszystkim osobom bliskim, nawet niespokrewnionym, o ile wykażą więź jaka łączyła ich ze zmarłym.
 7. Jeśli doznałeś urazu w skutek upadku na nierównym, śliskim lub nieodśnieżonym chodniku możesz żądać wypłaty odszkodowania.
 8. Jeśli zostałeś poszkodowany na terenie gospodarstwa rolnego w trakcie robót rolnych lub w skutek sytuacji losowej możesz dochodzić od ubezpieczyciela odszkodowania.
 9. Odszkodowanie należy się również za skutki powstałe w wyniku błędu lekarskiego, np. zakażenie szpitalne.
 10. Za trwałe, ciężkie uszczerbki na zdrowiu będące wynikiem wypadków należy Ci się renta (niezależnie od ZUS i KRUS) oraz stały zasiłek dla osoby sprawującej nad Tobą opiekę i zwrot kosztów poniesionych na dostosowanie miejsca zamieszkania do potrzeb osoby niepełnosprawnej.

Gdy skorzystasz z naszej pomocy prawnej nie będziesz musiał ponosić kosztów prowadzenia sprawy, rozliczenie nastąpi dopiero z uzyskanych kwot odszkodowania, na podstawie uzgodnień zawartych w umowie.

Potrzebne dokumenty:

 • Dowód osobisty
 • Numer telefonu
 • Numer rachunku bankowego
 • Dokumentacja medyczna, policyjna
 • Numer polisy sprawcy lub numer rejestracyjny samochodu sprawcy
 

Kontakt

B.U.F. PROSPEKT
ul. Bieszczadzka 59
38-530 Zarszyn
 
tel.: 888 982 080
tel./fax: 13 46 71 030
 
Biuro czynne od poniedziałku do piątku w godzinach 9.00 - 16.00
 

mail: pawellabaj@op.pl